Služby

První sezení

Po zjištění anamnézy je podrobně vyšetřen stav zubů i okolních tkání (parodontu) a klient je s výsledky vyšetření seznámen. Podle situace je vybrána technika čištění, vhodné pomůcky a doplňky ústní hygieny. Na závěr je chrup čištěn od zubního kamene nebo pigmentací. Pokud není znečištění rozsáhlé, je provedeno závěrečné vyleštění zubů a doporučen interval pravidelných kontrol (viz. Recall).

Profesionální vyčištění chrupu

Toto sezení následuje v případě větších nánosů zubního kamene nebo výraznějšího zánětu. Je provedena kontrola techniky čištění a její účinnost, případně úpravy nebo jiná doporučení. Většina času je věnována podrobnému vyčištění chrupu. Podle situace může být toto sezení jednou či dvakrát zopakováno.

Recall

Systém pravidelných kontrol by měl následovat po úvodní hygienické péči. Pravidelné kontroly Vaší ústní hygieny zajišťují dlouhodobé dentální zdraví. Motivují Vás k udržení kvalitní péče o chrup a můžete se tak vyhnout nákladnějším stomatologickým ošetřením, protože čisté zuby nemohou onemocnět. Případné nové nánosy povlaků jsou při recallu profesionálně odstraněny a Vy odcházíte spokojeni.

Ošetření citlivých krčků zubů

Na očištěný krček je nanesen gel s obsahem sloučenin (NaF, KCl), které během desetiminutového působení posílí a zpevní zubní tkáň. Vytvoří se tak ochranná vrstva, takže studené, sladké, kyselé a jiné podněty pak nejsou vnímány bolestivě.

Fluoridace

Pomocí koncentrované fluoridové pěny (přibližně 10× více F než je v zubní pastě) s ovocnou příchutí je posílena sklovina, která je pak odolnější proti zubnímu kazu. Po krátkém působení fluoridů v ústech je vhodné alespoň hodinu nejíst a nepít. Toto ošetření se hodí zejména pro osoby se zvýšenou kazivostí (včetně dětí od 6 let). Doporučujeme takto fluoridovat dvakrát ročně.

Vyleštění zubů a odstranění pigmentací

Pokud při dentální hygieně důkladně očišťujete všechny zubní povrchy, nemělo by k tvorbě fleků na zubech docházet. Pokud se však vytvářejí (např. v těžko přístupných místech), je možné je odstranit pomocí ručních nástrojů, speciální leštící pasty a drobných kartáčků nebo gumových kalíšků. Takto vyčištěná a vyleštěná sklovina je na tom lépe jak esteticky tak i prakticky, protože Vaše zuby jsou hladké a snadněji se tak udržují čisté. Pro zvýšení preventivního účinku doporučujeme spojit s fluoridací.

Bělení zubů

Není možné bělit u ústech, kde jsou nespravené kazy, zánět dásní nebo akutní parodontitida. Proto je nutné nejprve vyřešit tyto problémy. Bělení se rovněž neprovádí těhotným, kojícím a dětem pod 15 let. Nedoporučuje se bělit citlivé zuby – citlivost by se bělením mohla zhoršit. Pokud máte na předních zubech (které jsou vidět při úsměvu) výplně nebo korunky, je nutné počítat s jejich výměnou po skončení bělení, protože by na zesvětlených zubech jejich tmavší odstín působil nepřirozeně (bělení na ně nemá vliv). Po bělení je důležité držet „bílou dietu“ - vyhnout se barevným potravinám a nápojům (např. červené víno, čaj, káva, cola, barevné ovoce, čokoláda...) a nekouřit po dobu sedmi dní. V některých případech mohou být zuby po bělení více či méně citlivé, hlavně během prvního dne, proto je vhodné používat zubní pasty „sensitive“, které tento problém minimalizují.
Ordinační bělení bez lampy
Je prováděno pomocí koncentrovaného gelu s obsahem hydrogen peroxidu nebo karbamid peroxidu (35 - 38 %). Vaše zuby jsou vyčištěny leštící pastou a osušeny. Dáseň je překryta ochrannou pryskyřicí a na zuby je nanesen gel, který se nechá působit 10 – 15 minut, poté je odstraněn a znovu nanesen čerstvý ještě dvakrát, vždy na 10 – 15 minut podle toho, jakého vybělení chcete dosáhnout. Po celou dobu máte nasazen plastový držák, který chrání a odtahuje rty a tváře, aby nepřišly do kontaktu s gelem.
Ordinační bělení lampou Beyond
Procedura je stejná jako u bělení bez lampy, jen během působení speciálního gelu jsou zuby ozařovány intenzívním modrým světlem. To mnohonásobně zvyšuje působení účinných látek. Lze tak dosáhnout výraznějšího vybělení v kratším čase. Proto je výsledek viditelnější.

Nosiče na bělení / desenzibilizaci

Nosič je forma na horní nebo dolní zubní oblouk, která je zhotovena individuálně podle tvaru Vašich zubů. Výhodou takto přesného nosiče je menší spotřeba gelu na bělení zubů / léčbu citlivých krčků (na rozdíl od ostatních nosičů, které jsou dodávány spolu s některými bělícími / znecitlivujícími přípravky). Zhotovuje se takto: je proveden otisk zubů, který je odeslán do laboratoře, kde je pak vyroben nosič z průhledné ohebné fólie. Do nosiče pak nanášíte bělící / desenzibilizační gel a nasazujete si jej na zuby na několik hodin během dne nebo noci – podle koncentrace vybraného gelu.

Nalepení zubního šperku

Pokud chcete svůj úsměv obohatit o třpytivou ozdobu, nechte si připevnit na některý z předních zubů čirý nebo barevný kamínek nebo jinou ozdobu - zlatou či stříbrnou. Zubní šperky nejsou nijak škodlivé, zubní povrch není narušen. Dají se kdykoli odstranit nebo znovu nalepit.

Čištění zubů pískováním

Jedná se o leštění zubů pomocí jemného prášku, který tryská na povrch zubu spolu s vodou a vzduchem (air-polishing). Dojde tak k odstranění pigmentací i z těžko přístupných míst (rýhy na žvýkacích ploškách).

Nahoru ↑